انواع صفحه کابینت آشپزخانه

 آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش ها و قلب تپنده ی هر خانه ای است بنابراین باید بر روی طراحی دکوراسیون داخلی آن دقت و حساسیت بیشتری داشته باشید. بهتر است که در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه درانتخاب نوع و رنگ صفحه کابینت آشپزخانه کمی سخت گیر باشید زیرا کابینت و کانترتاپ آشپزخانه مهم ترین وسیله در درون آشپزخانه هستند و همچنین تاثیر قابل توجهی بر روی طراحی آشپزخانه می گذارند.

اگرچه در طول دهه گذشته سنگ طبیعی گرانیت بدلیل ظاهر لوکس و دوام زیاد بهترین انتخاب برای صفحات کابینت آشپزخانه بوده است ولی امروزه انواع صفحه کابینت آشپزخانه تنوع بیشتری دارد و ما می خواهیم که گرانیت را کنار گذاشته و در مورد انواع دیگر صفحه کابینت آشپزخانه بپردازیم.

صفحه کابینت آشپزخانه بتنی

در چندین سال گذشته طراحان روند مشخصی را در جهت استفاده از بتن در صفحه کابینت آشپزخانه اجرا می کردند. صفحات بتونی دوام زیادی دارند و اگر به درستی مهر و موم شده باشند در برابر خط و خش و گرما مقاومت بالایی دارند. شما می توانید صفحات بتنی را با هر رنگ، شکل و طرح دلخواه سفارش دهید که این ویژگی یک امتیاز مثبت محسوب می شود. در مقابل صفحات بتنی بسیار سنگین هستند و در برابر مواد اسیدی مقاومت چندانی ندارند و خراب می شوند.

صفحه کابینت آشپزخانه کوارتز

سنگ کوارتز مهندسی شده یکی از بهترین گزینه های جایگزین سنگ طبیعی گرانیت برای صفحات کابینت آشپزخانه می باشد. سنگ کوارتز یکی از انواع صفحه کابینت آشپزخانه همانند سنگ طبیعی گرانیت بادوام و محکم است و می تواند براحتی با دکوراسیون آشپزخانه هماهنگ شود. سنگ کوارتز یک ماده سخت و ماندگار است و سطح براق آن به راحتی با صابون های ملایم تمیز می شود. مقاومت در برابر خط و خش، آنتی باکتریال و مقاومت در برابر حرارت بالا از ویژگی های منحصر به فرد سنگ کوارتز به شمار می رود.

 

صفحه کابینت آشپزخانه استیل

صفحه کابینت استیل یکی از انواع صفحه کابینت آشپزخانه به شمار می رود. اگر چه در سال های اخیر لوازم آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ نشان داده شده است، اما این مهم به طور صد درصد شامل صفحات کابینت آشپزخانه استیل نمی شود. با این وجود بعضی از طراحان از آن به عنوان صفحه کابینت آشپزخانه استفاده می کنند. صفحه کابینت آشپزخانه استیل در برابر حرارت و گرما مقاوم است. صفحات استیل به طور کامل با هر نوع مشخصاتی قابل تنظیم می باشند و می تواند بدون درز نصب می شوند. سطح بهداشتی آن غیر متخلخل و به آسانی تمیزمی شوند. از طرف دیگر، البته این واقعیت است که هر گونه اثر انگشت، اسمیر و همچنین خراش براحتی بر روی صفحه کابینت استیل قابل رویت می باشد.

 

صفحه کابینت آشپزخانه چوبی

صفحات کابینت آشپزخانه چوبی گرم ، طبیعی و کاملا خاکستری انتخاب خوبی برای سرآشپزهای جدی و خانه های تاریخی هستند و در بین عاشقان آشپزخانه های گرم و لوکس محبوبیت زیادی دارند. صفحات کابینت آشپزخانه چوبی در برابر گرمای زیاد و خط و خش مقاومت چندانی ندارند. آنها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و بهتر است که صفحات کابینت را هر از گاهی روغن زده و در صورت لزوم تعویض کنید.

 

صفحه کابینت آشپزخانه شیشه ای

صفحه کابینت آشپزخانه شیشه ای یکی دیگر از انواع صفحه کابینت آشپزخانه می باشند. امروزه طراحان بدلیل زیبایی های مدرن و کلاسیک صفحات کابینت آشپزخانه شیشه ای از آنها بیشتر در دکوراسیون آشپزخانه استفاده می کنند. میزهای شیشه ای یک حس متمایزی از سبک را نشان می دهند. صفحات کابینت آشپزخانه شیشه ای زنگ نمیزنند و تا حدودی در برابر گرما و فشار مقاوم هستند.. متأسفانه، همان طور که همه ما آگاه هستیم، شیشه می تواند تراشه و اثر انگشت و علامت را به وضوح نشان دهد.

 

صفحه کابینت آشپزخانه مرمر سفید

صفحه کابینت آشپزخانه مرمر یک از انواع کانترتاپ آشپزخانه می باشد. صفحه کابینت مرمر بیشتر در خانه هایی با طراحی و دکوراسیون کلاسیک استفاده می شود. سنگ مرمر بدلیل اصالتش می تواند به عنوان نقطه کانونی آشپزخانه محسوب شود. صفحه کابینت مرمر با وجود زیبایی فوق العاده اش اما در برابر لکه و خراش اصلا مقاومت نمی کند.

 

صفحه کابینت آشپزخانه سنگ آهک

 

سنگ آهک یک ماده ارگانیک است که بیشتر به سنگ مرمر شباهت دارد، اما صفحه کابینت آشپزخانه سنگ آهک نسبت به صفحه کابینت مرمر سخت تر و مقاومت بیشتری دارد. سنگ آهک بدلیل سطح صاف، خاکستری و تنوع رنگ طبیعی از گزینه های مناسب صفحه کابینت آشپزخانه به حساب می آید.

گروه تولیدی ایلکا در صنعت اجرای دکوراسیون با سنگ طبیعی (گرانیت) و مصنوعی( کوارتز و کورین) و در زمینه ی کانتر تاپ آشپزخانه، کانترهای اداری، هتل ، بهداشتی و کابینت آشپزخانه فعالیت دارد.


/ 0 نظر / 59 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.