کورین، رویه و صفحه کابینت

سنگ کورین متریالی است که به سنگ مصنوعی مشهور است. ماده ی اصلی و تشکیل دهنده ی این متریال، آکرلیک پلیمر، آلومنیوم تری هیدرات، رنگ دانه های اضافی و سنگ معدن بوکسیت است که در ضخامت 6 ، 12و 19 میلی متر در سراسر دنیا تولید می شود. 

کوارتز و کورین، دارای کاربری ها و استفاده های مشابهی هستند اما تفاوت های اساسی بین این دو متریال وجود دارد. در مقاله ی اجرای صفحات کورین و کوارتز بطور مفصل به تفاوت این دو متریال پرداخته شده است. پس در اینجا به این موضوع نمی پردازیم بلکه در اینجا به کاربری و ویژگی های این سنگ مصنوعی کورین می پردازیم.

سنگ کورین صفحات یکپارچه و بدون درز می باشد که بدلیل طرح زیبا، تنوع رنگ و ویژگیهای عالی به عنوان یک متریال بی نظیر در رویه و صفحه کابینت ها، رویه ی جزیره در آشپزخانه جزیره ای، انواع روشویی، سرویس بهداشتی و حمام، میز آزمایشگاه و … استفاده می شود که البته امروزه بیشترین کاربرد آن ها در آشپزخانه و دکوراسیون داخلی می باشد.

تکنولوژی و سنگ های مصنوعی مهندسی ساز مانند سنگ کوارتز و کورین انواع مختلفی از طراحی مدرن وشیک را برای صفحه کابینت آشپزخانه امکان پذیرکرده اند. در حالی که بسیاری از متریال های صفحه کابینت آشپزخانه دوام زیادی دارند، ایده خوبی است که بیشتر از سنگ های مهندسی کوارتز و کورین بدلیل ویژگی های منحصر به فردشان در رویه و صفحه کابینت آشپزخانه استفاده کنید. اجرای صفحات کورین برای سطح رویه کابینت آشپزخانه بهترین انتخاب است. زیرا  صفحات کابینت کورین در برابر رطوبت سینک مقاوم بوده و عمر طولانی دارند. سنگ های کورین از لحاظ زیبایی و استحکام بهترین هستند. مقاومت خش ناپذیری بالا و آنتی باکتریال بودن آنها از ویژگیهای منحصر به فرد سنگ کورین است.

سنگ کورین در بیش از 100 رنگ و طرح متنوع موجود است و زیبایی خاصی دارد. این سنگ در معرض حرارت 325 درجه فارنهایت انعطاف پذیر می شود و می توان روی آن حکاکی کرد. تکه های سنگ مصنوعی کورین را می توان برای ساخت اثرهای هنری مورد استفاده قرار داد. این سنگ می تواند با سنگ و چوب و شیشه ترکیب شود، از این رو انتخاب مناسبی برای پروژه های ساختمانی است. سنگ کورین با توجه به ضخامتش قابلیت خم شدن تا شعاع 25 میلی متر را دارد و می توان فرم و شکل های منحصر به فردی را به وجود آورد. این خاصیت را می توان از ویژگیهای متمایز کورین نام برد. علاوه بر این سنگ کورين با اينکه سنگي مصنوعي است، غير سمي بوده و خطري براي سلامتي انسان ندارد، اين سنگ ، آلرژي زا نيست و استاندارد بهداشتي اروپا را دريافت کرده است.

سطح کورین لمینت ندارد و به همین دلیل در برابر خراش مقاوم است. هم چنین به دلیل تخلخل و نفوذ پذیری سطح کورین، این متریال به راحتی تمیز شده و به درون آن لکه نفوذ نمی کند، از رشد و نمو قارچ، باکتری و کپک نیز جلوگیری می کند و مقاومت زیادی در برابر گرما دارد.کورین را می توان با مواد ضدعفونی کننده ی معمولی تمیز کرد، احتیاج به درز گیری سالیانه ندارد و در صورت آسیب دیدگی، می توان با سنباده و مواد پر کننده آن را ترمیم کرد، از این رو این سنگ برای آشپزخانه، بیمارستان، آزمایشگاه و ... مناسب است.

در مقاله دیگری به طور گسترده در مورد ویژگی های کورین صحبت خواهیم کرد. در این بخش دعوت می کنیم، تصاویر استفاده از سنگ کورین روی کانتر و کابینت آشپزخانه را مشاهده نمایید. گروه تولیدی ایلکا در صنعت اجرای دکوراسیون با سنگ طبیعی (گرانیت) و مصنوعی( سنگ کوارتز و سنگ کورین) و در زمینه ی کانترتاپ آشپزخانه، کانترهای اداری، هتل ، بهداشتی وصفحه کابینت آشپزخانه فعالیت دارد. اگر قصد خرید و اجرای کورین را دارید، می توانید با مشاورین خود در گروه تولیدی ایلکا در تماس باشید.


/ 0 نظر / 55 بازدید