انواع کفپوش های سنگی، بهترین سنگ برای کف ساختمان چیست؟

قرنها سنگ طبیعی به عنوان عنصر برتر برای ساخت کفپوش در تمام دنیا مورداستفاده قرارگرفته است. علاوه بر زیبایی بی‌انتهای آن، نیاز کم به نگهداری و دوام بالای آن باعث شده به عنوان یک گزینه پایدار برای پوشش کف مطرح شود. اگر محدودیتی از لحاظ مالی وجود نداشته باشد، سنگ‌های طبیعی برای پوشش کف یک فضا، بهترین گزینه هستند. زیرا مزیت هایی از جمله دوام بالا، ثبات رنگ، مقاومت در برابر خش پذیری، جلا پذیری مجدد، نظافت و نگهداری آسان و خواص فیزیکی مناسب همچون انتقال گرمای مناسب نام برد. در ساختمانهای مجهز به سیستم‌های گرمایش از کف، سنگ های کف به سرعت منزل را گرم می کنند و پس از خاموش شدن دستگاه همچنان مدت ها گرما را حفظ می کنند. سنگ ها در تابستان بسیار خنک هستند و در زمستان سرد، به همین دلیل در صورت به کار بردن کفپوش سنگی، بهتر است برای گرم کردن فضای اتاق از سیستم گرمایشی در زیر سطح استفاده شود.

ظرافت ابدی سنگ طبیعی طراحان و مالکان خانه ها را شگفت زده کرده است بنابراین آنها در دکوراسیون داخلی ساختمان از سنگ های طبیعی استفاده می کنند. به خصوص اینکه زیبایی سنگ های طبیعی نقص های ذاتی آنها را می پوشاند. این متریال محکم که در رنگ ها، اندازه ها، شکل ها و بافت های بی شماری در دسترس هستند، اغلب به دلیل قدرت آن و مقاومت زیاد در برابر رطوبت برای مناطق بیرونی و داخلی خانه مانند پاسیو، راهرو، هال و فضای اطراف استخر شنا استفاده می شود. سنگ های طبیعی مانند سنگ های آهکی خیره کننده، سنگ مرمر و گرانیت ظریف و سنگ تراورتن گزینه های عالی و بی نظیر برای کفپوش ساختمان محسوب می شوند.

یکی از دلایلی که بناهای باستانی و قدیمی هنوز هم ماندگار و پابرجا هستند، استفاده از ساختاری محکم و ماندگار است. سنگ ها به نسبت مواد و مصالح دیگر از جمله چوب که با گذشت زمان باید دوباره بازسازی و صیقل داده شوند، با گذر زمان طولانی احتیاج به نگهداری بسیار کمی دارد. از آنجایی که سنگ طبیعی از بخش بیرونی (پوسته بیرونی) زمین به دست می آید، تنوع های بسیاری در رنگ و کیفیت دارد. سطح کف سنگ شده هم بسیار زیباست، هم محکم و هم طول عمر بسیار زیادی دارد. علاوه بر این برای هر اتاقی هم مناسب است. در حقیقت می توان کفپوش سنگ را تنها ماده ای دانست که هم برای فضای داخلی خانه و هم فضای خارجی قابل استفاده باشد.

سنگها انواع مختلف دارند.

سنگ های طبیعی انواع مختلف با ویژگی های متفاوت دارند که تصمیم گیری برای انتخاب سنگ مناسب را برای شما دشوار می کنند. سختی و تخلخل سنگ های طبیعی جنبه های حیاتی است که نیاز به توجه شما دارد. همچنین، سنگهای متخلخل نسبت به لکه ها مقاومت کمتری دارند. بنابراین، برای مناطقی مانند ورودی و یا سالن که در آن جا رفت و آمد بیشتر است، گرانیت و یا سنگ لوح، انتخابی عاقلانه است. سنگ مرمر ملایم تراست و اغلب در حمام و آشپزخانه استفاده می شود. اما اگر احساس می کنید که می توانید عظمت سنگ مرمر را به درستی حفظ کنید و در نگه داری از آن کوشا باشید، می توانید از سنگ مرمر برای پله ها و سالن ها استفاده کنید.

سنگ های طبیعی در هر دو نوع تیره و روشن یافت می شوند. بنابراین برای کفپوش اتاق های کوچک، سنگ هایی با سایز بزرگ و رنگ روشن انتخاب کنید زیرا فضای اتاق را بزرگتر نشان می دهد. در حین اجرای طبقه سنگی، به بودجه خود نیز دقت کنید. به یاد داشته باشید که هزینه ی سنگ های با دوام ، متراکم تر و با کیفیت بالاتر خواهد بود. بنابراین اگر شما نمی توانید هزینه ی سنگ مرمر را پرداخت کنید، سنگ آهک یا تراورتن نیز گزینه ای مناسب است زیرا آنها به زیبایی سنگ مرمر هستند.

چرا از متریال سنگ برای کفپوش استفاده کنیم؟

اول و مهمتر از همه، سنگ های طبیعی بسیار بادوام هستند. آنها به سادگی سابیده نمی شوند و نگهداری و نظافت آنها نیز از دیگر متریال ها راحت تر است. از آنجایی که سنگهای طبیعی، انواع مختلفی از رنگ و بافت دارند، شما می توانید از خلاقیت خود را برای ارائه ایده های زیبا برای کفپوش استفاده کنید.

اگر چه اجرای سنگها ی طبیعی هزینه بالایی دارد ، اما می توانند ارزش اموال شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند، به خصوص اگر شما قصد دارید تا خانه خود را در آینده به فروش برسانید. هم چنین اجرای سنگ های طبیعی نیز برای افراد ی که آلرژی دارند بسیار مناسب است. سرانجام، سنگهای طبیعی با محیط زیست سازگار هستند و نشان می دهند که شما از این سیاره مراقبت می کنید.

در اتاق روستایی بالا، کفپوش های سنگ طبیعی برای تولید یک طرح رنگی بی نظیر طراحی شده اند. مبلمان، فرش و چراغ ها، جذابیت خیره کننده فضا را تقویت می کنند.

 

گرانیت مناسب ترین گزینه برای کف ساختمان

صفحات کابینت آشپزخانه تنها مکان هایی برای استفاده از این سنگ های زیبا نیستند. سنگ گرانیت تنوع بی نظیرش، می تواند مناسب ترین سنگ برای کف ساختمان باشد. آشپزخانه، حمام و راهروها برای استفاده از آن ایده آل هستند. طراحان برای ایجاد طرح های منحصر به فرد سنگ گرانیت را با دیگر سنگ ها ترکیب می کنند.

نگاهی به آشپزخانه بالا بیاندازید و ببنید که چگونه سنگ های گرانیتی می توانند به راحتی در هر فضایی مناسب باشند. ترکیب کابینت های چوبی با کفپوش گرانیتی فوق العاده است.

 

مرمر متجمل یکی از بهترین سنگ ها برای کف ساختمان

 

اگر تجمل کلمه رمز شماست، سنگ مرمر بهترین سنگ برای کف ساختمان است . هیچ چیز نمی تواند مانند کفپوش مرمر در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا حمام شما را راضی کند. کفپوش های مرمر بسیار جذاب و براق هستند و هزینه ی بسیار بالایی دارند. شفافیت سنگ مرمر باعث می شود تا جذابیت آنها در زیر چراغ و لوسترچندین برابر شود. با وجودی که این سنگ بسیار زود خش بر میدارد و سریع نیز لک می شود، ولی سنگی است دارای شخصیت و هویت که به ساختمان شما جمال و شکوه خاصی می بخشد که هیچ عنصر دیگری قادر به چنین کاری نیست، سنگ مرمر هرچند سخت تر و انعطاف پذیرتر از سنگ تراورتن است ولی برای نگهداری آن احتیاج به توجه بیشتری می باشد. به تصویر بالا توجه کنید که چگونه کف و دیوارها با کاشی های سنگ مرمر پر زرق و برق پوشیده شده است. ظرافت آرایش صندلی، قفسه ها، لوستر و پرده ها به دلیل درخشندگی سنگ مرمر به نظر می رسد.

تراورتن شیک

سنگ تراورتن، رسوب ترکیبی از کلسیت است که از هم خانواده ی خود یعنی سنگ آهک نرم تر است. برق انداختن روی آن تقریبا غیرممکن است اما وقتی به طور خالص ته نشین شود، ماتی آن از بین رفته و گرمای خاصی را ارائه میکند که ماده کمتری میتواند مانند آن عمل کند. این سنگ شکننده است و فشار را تحمل نمیکند. علاوه براین تراورتن نوعي سنگ آهك متخلخل و از انواع سنگ هاي تزئيني است. از اين سنگ براي استفاده در كفپوش هال، راهرو و سالن استفاده مي شود. سنگ تراورتن درخشش ندارد، اما در صورتي كه به صورت طبيعي در كفپوش به كار رود يك فضاي گرما در خانه ايجاد مي كند. رنگ ها و نقوش آن متنوع تر از سنگ هاي ديگر است. يكي از بزرگترين معايب آن امكان خش افتادن روي آن است.

تنها ناکارایی تخلخل بالای سنگ است. بنابراين مواد با آب يا اسيدي ميتوانند کاشی را بتراشند اگر بلافاصله آنها را پاک نکنيد. پس اگر بچه و حیوان خانگی دارید بهتر است در انتخاب آن بیشتر دقت کنید.

 

گروه تولیدی ایلکا در صنعت اجرای دکوراسیون با سنگ طبیعی (گرانیت) و مصنوعی( سنگ کوارتز، سنگ کورین ) و در زمینه ی کانترتاپ آشپزخانه، کانترهای اداری، هتل ، بهداشتی وصفحه کابینت آشپزخانه فعالیت دارد. اگر قصد خرید و اجرای گرانیت را در کفپوش ساختمان را دارید، می توانید با مشاورین خود در گروه تولیدی ایلکا در تماس باشید.


/ 0 نظر / 58 بازدید

Whoops, looks like something went wrong.